همچنین از هوش مصنوعی انتظار می رود که یک سلاح جدید برای توانبخشی باشد

- Sep 12, 2018-

در حال حاضر چین به حداقل 300000 درمانگر توانبخشی احتیاج دارد ، اما در واقعیت تنها 30،000 وجود دارد. شکاف عرضه بسیار زیاد است. کارشناسان چینی و خارجی خاطرنشان کردند که تمرینات و روشهای سنتی چینی مانند تای چی و طب سوزنی و همچنین برنامه توانبخشی هوشمند مبتنی بر "اینترنت +" ایده های جدیدی را برای رفع نیازهای توانبخشی ارائه می دهد.

چن لیدیان ، نایب رئیس انجمن توانبخشی چین و دبیر حزب دانشگاه فوجیان طب سنتی چینی گفت: چین تعداد محدودی از موسسات توانبخشی به استثنای بیش از 90 میلیون نفر از معلولین را در اختیار دارد. کنفرانس پزشکی BBS در پکن یکشنبه. 600 میلیون بیمار مزمن ، مریض و سالخورده نیاز به سطوح مختلف توانبخشی دارند و برای رفع شکاف توانبخشی باید مدلهای جدیدی یافت.

در همین راستا ، کارشناسان توانبخشی روی ورزش و درمان سنتی چینی و همچنین روشهای توانبخشی هوشمندانه مرتبط با "اینترنت +" تمرکز می کنند.

لی-دیان چن گفت: "تمرین درمانی سنتی چینی ویژگی های ذاتی داروی توانبخشی ، تای چی ، هشت بروکاد ، ووچینکسی ، شش تاکتیک شواهد سنتی مبتنی بر شواهد از ورزش درمانی مانند تاجیکوان به عنوان یک تمرین موثر در بیماران مبتلا به عروق کرونر است. بیماریهای قلبی ، تای تای و آموزش هشت کام می تواند عملکرد ذهنی سالمندان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. "

در آمریكا ، ورزش و درمان سنتی كه توسط تاجیكاكان و طب سوزنی ارائه می شود ، به عنوان یك وسیله مؤثر در پزشکی توانبخشی تلقی می شود. وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریكا برای جلوگیری از افتادن ، تمرینات تای چی را برای سالمندان و افراد معلول توصیه كرده است.

دکتر جان تسای ، رئیس انجمن پزشکان توانبخشی آمریکا ، به خبرنگاران گفت که شواهد علمی نشان می دهد طب سوزنی موثرترین داروی مکمل برای درمان درد است و با توجه به اینکه درمان درد فعلی دارویی در ایالات متحده تا حدودی منجر به اعتیاد به مواد افیونی می شود ، طب سوزنی ممکن است یک جایگزین غیر دارویی برای درمان درد مزمن باشد.

علاوه بر ورزش و درمان سنتی چینی ، توانبخشی هوشمند نیز به عنوان مسیر توسعه پزشکی توانبخشی در نظر گرفته شده است. لی جیانجون ، نایب رئیس انجمن پزشکی توانبخشی چین گفت: صنعت توانبخشی به سرعت توسط فناوریهای جدید مانند "" اینترنت به علاوه "، هوش مصنوعی و رایانش ابری هدایت می شود.

به عنوان مثال ، پزشکان می توانند وضعیت ریکاوری بیماران را در هر زمان و از طریق داده های بزرگ توانبخشی تجزیه و تحلیل کنند. تلفن های هوشمند و دستگاه های پوشیدنی روند سنتی تشخیص و درمان را می شکنند. پیشگیری ، نظارت و درمان توسط "پزشک هوش مصنوعی" در جیب قابل تحقق است. محاسبات ابری به ارائه مدل سنتی توانبخشی چهره به چهره به صورت آنلاین کمک کرده است.

وو هونگ ، رئیس انجمن پزشکان توانبخشی چینی آمریکایی و استاد دانشگاه ویسکانسین ، همچنین گفت که هوش مصنوعی همچنین "سلاح" جدیدی برای درمان توان بخشی برای فلج یا اختلال حسی ناشی از سکته مغزی یا عصب است.


یک جفت:نمایشگاه کانتون در پاییز 2018 بعدی:بیست و هشتمین نمایشگاه FIME