چگونه یک صندلی چرخدار برای سالمندان انتخاب کنیم؟

- Dec 30, 2018-

صندلی های چرخدار مناسب ترین وسیله حمل و نقل برای سالمندان با تحرک محدود است. در سالهای اخیر و با ارتقاء سطح زندگی مردم ، افراد دیگر هنگام خرید صندلی های ویلچر نه تنها به عملکرد تحرک آن توجه می کنند بلکه به عملکرد ، راحتی و قابلیت حمل صندلی های چرخدار و برخی از صندلی های چرخدار شخصی سفارشی توجه بیشتری می کنند. صندلی های چرخدار برقی نیز وارد خانواده مردم شدند. در حال حاضر محصولات ویلچر زیادی در بازار وجود دارد و عملکردهای مختلفی دارد. چگونه می توانیم محصولی را انتخاب کنیم که پاسخگوی نیاز سالمندان باشد؟ در زیر به طور مختصر انواع صندلی های چرخدار و برخی از مشکلاتی را که باید در هنگام استفاده به آنها توجه شود را معرفی خواهیم کرد.


طبقه بندی صندلی های چرخدار معمولی برای افراد مسن


 • صندلی چرخدار دستی معمولی (مانند JL809)

  صندلی های چرخدار دستی معمولی برای استفاده افراد سالخورده با تحرک محدود مناسب هستند ، اما برای عملکرد حرکتی اندام فوقانی کاربر بالا دارای شرایط خاصی هستند. کاربر باید مقدار مشخصی از قدرت و تحرک عضلات داشته باشد و کاربر برای رانندگی ویلچر باید از اندام فوقانی استفاده کند تا رینگ های دست را از دو طرف بکشاند. استفاده از صندلی چرخدار دستی باعث می شود افراد مسن به طور مستقل زندگی کنند.

IMG_0111

 • صندلی چرخدار دستی تفریحی (مانند JL958LAQ)

  این صندلی چرخدار برای افراد سالخورده و دارای درجه ای از ضعف جسمی کم در خانه یا بیرون از خانه مناسب است. این مرکز با وزن مخصوص صندلی بسیار مشخص است ، که استفاده از آن در هنگام سوار شدن بر روی صندلی چرخدار برای کاربر راحت است و از نظر اندازه کوچک است و برای ذخیره سازی مناسب است. این صندلی های چرخدار از مواد آلومینیومی یا سبک ساخته شده اند ، بنابراین از نظر قوی و سبک هستند.

_DSC8114-拷贝

 • صندلی چرخدار قابل حمل (مانند JL9001LJ)

  برای افراد مسن با تحرک محدود ، مانند هواپیما ، قطار و غیره ، چنین صندلی های چرخدار می توانند برای کشتی ها استفاده شوند. همچنین می تواند برای سفرهای کوتاه مدت حومه شهر یا بازدید از اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد و حمل و نقل آن به جای اشغال یک فضای عمومی بزرگ آسان می شود. این می تواند مشارکت اجتماعی سالمندان را بهبود بخشد و کیفیت زندگی را بهبود بخشد.

  IMG_0162

 • صندلی چرخدار پرستاری عملکردی (مانند JL908)

  بازوهای این صندلی چرخدار را می توان بالا برد و این امر باعث می شود فرد مراقبت کننده بتواند لباس و سایر فعالیت های مراقبت از سالمندان را در صندلی های چرخدار انجام دهد. پدال پا و براکت را می توان به هر دو طرف باز کرد ، که برای مراقب راحت تر می تواند موقعیت سالمندان را منتقل کند.


  JO$51(MHOZJW7PGOS79@ESD

 • صندلی چرخدار صندلی قابل تنظیم (مانند JL9020L)

  این نوع صندلی چرخدار برای افراد مسن که پاراپلژی بالایی دارند و یا به مدت طولانی برای گرفتن صندلی چرخدار نیاز دارند مناسب است. به منظور جلوگیری از خم شدن ویلچر هنگام عقب نشینی سالمندان ، به چرخ ضد چرخش اضافه می شود ، به طوری که طول ویلچر افزایش یافته و شعاع چرخش نیز افزایش می یابد.

  ویژگی اصلی این صندلی چرخدار این است که صندلی عقب و صندلی را می توان همزمان با شیب عقب تنظیم کرد. در طی فرآیند استفاده کاربر که از حالت نشسته به عقب تکیه داده است ، بدن در برابر سطح تماس با صندلی چرخدار قرار نمی گیرد.


  9020l-35

 • صندلی چرخدار مراقبت از پایه (مانند JL902GC)

  این نوع صندلی چرخدار برای افراد مسن با سر و گردن ضعیف مناسب است. ویلچر برای ثابت کردن سر از پشت سر استفاده می کند.


  02چگونه یک ویلچر را بطور علمی انتخاب کنیم؟


به دلیل کاهش عملکرد بدنی ، افراد سالخورده ممکن است باعث اختلال در عملکرد اندام تحتانی و مشکل در راه رفتن شوند که این امر به طور جدی بر زندگی و فعالیت های اجتماعی سالمندان تأثیر می گذارد. خرید ویلچر از قیمت بالاتری برخوردار نیست ، هرچه گرانتر و بهتر باشد ، مهمترین چیز این است که خودتان متناسب باشید. اگر صندلی چرخدار را انتخاب کنید ، این امر نه تنها باعث ایجاد ضایعات اقتصادی بلکه به بدن آسیب می رساند.

صندلی های چرخدار معمولی معمولاً از پنج قسمت تشکیل شده اند: قاب ، چرخ ها (چرخ های بزرگ ، هندل های دستی) ، ترمزها ، صندلی ها و صندلی های عقب. در هنگام انتخاب صندلی چرخدار ، به اندازه مناسب این قسمت ها توجه کنید. علاوه بر این ، امنیت ، کارایی ، مکان ، ظاهر و سایر عوامل کاربر را در نظر بگیرید. بنابراین ، هنگام خرید صندلی چرخدار ، بهتر است به یک سازمان حرفه ای بروید و تحت ارزیابی و راهنمایی متخصصان ، صندلی چرخدار مناسب برای عملکرد بدن خود انتخاب کنید.

عرض صندلی

بعد از اینکه افراد مسن در صندلی چرخدار قرار دارند ، باید شکاف 2.5 تا 4 سانتی متر بین ران و زیر بغل وجود داشته باشد. اگر بیش از حد گسترده باشد ، بازوی بیش از حد در هنگام فشار دادن روی صندلی ، خستگی آسان ، بدن نمی تواند تعادل داشته باشد ، و نمی تواند از راهرو باریک عبور کند. هنگامی که افراد مسن در صندلی چرخدار قرار دارند ، دست آنها به راحتی بر روی بازوها قرار نمی گیرد. اگر صندلی خیلی باریک باشد ، پوست پیرمرد و پوست خارج از ران را می پوشاند. همچنین سالخوردگان از ویلچر سوار و پیاده روی ناخوشایند نیست.

طول صندلی

طول صحیح این است که بعد از نشستن پیرمرد ، لبه جلوی کوسن صندلی 6.5 سانتی متر در پشت زانو ، حدود 4 انگشت پهن است. اگر صندلی خیلی طولانی باشد ، زانو را نگه می دارد ، رگ های خونی و عصب را فشرده می کند و پوست را می پوشاند. اگر صندلی خیلی کوتاه باشد باعث افزایش فشار روی باسن می شود و باعث ناراحتی ، درد ، آسیب بافت نرم و زخم های فشار می شود.

ارتفاع کمر

به طور معمول ، لبه بالایی پشتی باید حدود 10 سانتی متر زیر بغل ، تقریباً به عرض انگشت باشد. هرچه کمر کمر باشد ، دامنه حرکت بازوها و بدن بالاتر باشد ، عملکرد عملکردی راحت تر خواهد بود ، اما سطح پشتی کوچکتر است و بر پایداری بدن تأثیر می گذارد. بنابراین ، فقط کسانی که تعادل خوبی دارند و موانع کم تحرکی دارند صندلی چرخدار کم پشت را انتخاب می کنند. در مقابل ، هر چه کمر بیشتر باشد ، سطح پشتی بزرگتر خواهد بود و فعالیت بدنی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد ، بنابراین لازم است که ارتفاع را مطابق با ارتفاع فرد تنظیم کنید.

ارتفاع بازو

در مورد بازوی adduction ، ساعد در قسمت پشتی بازو قرار می گیرد و خم شدن آرنج به طور معمول در حدود 90 درجه است. اگر بازو بیش از حد بالا باشد و شانه ها در معرض خستگی باشند ، فشار دادن حلقه چرخ ممکن است باعث ساییدگی پوست روی بازو شود. هنگامی که صندلی کمر خیلی کم است ، رانندگی ویلچر تمایل به خم شدن بازوی فوقانی به جلو دارد و باعث می شود بدن از صندلی چرخدار بیرون بیاید. اگر از ویلچر برای مدت طولانی در وضعیت رو به جلو استفاده شود ، ممکن است باعث تغییر شکل ستون فقرات و فشردگی قفسه سینه شود ، که ممکن است باعث ایجاد مشکل در تنفس شود.

ارتفاع صندلی و پدال

ارتفاع صندلی و پدال در یک رابطه هماهنگ است. اگر صندلی زیاد باشد ، پدال نسبتاً کم است و پدال نیز زیاد است. در شرایط عادی ، پیرمرد در صندلی چرخدار است و هر دو اندام تحتانی را روی پدال قرار می دهد. در این زمان ، 1/3 اول ران تحتانی حدود 4 سانتی متر از لبه پیشانی بالاتر است. اگر جای صندلی خیلی بالا باشد یا پدال خیلی کم باشد ، باعث می شود اندام تحتانی از حمایت و آویزان شدن کم شود و بدن قادر به حفظ تعادل نخواهد بود. برعکس ، اگر صندلی خیلی پائین باشد یا پدال خیلی زیاد باشد ، باسن در معرض فشار کامل قرار می گیرد و باعث ایجاد ناراحتی در افراد مسن می شود. حرکت کم تحرکی می تواند به بافت نرم باسن آسیب برساند و عملکرد ویلچر کار بسیار دشواری است.

کوسن

برای اینکه افراد مسن در صندلی چرخدار احساس راحتی کنند و از بواسیر جلوگیری کنند ، باید بالشتک صندلی را روی صندلی صندلی قرار دهید و بالشتک می تواند فشار روی باسن را پراکنده کند. تشک های معمولی لاستیک فوم و بالشتک های بادی هستند.

با ما تماس بگیرید

gdjianlian@gdjianlian.com

ماموریت ما هدایت کسانی است که به آن نیاز دارند تا زندگی با عزت بیشتری داشته باشند.

محصولات خانگی Foshan Jianlian ، ارزش آن را دارد که در اختیار شما باشد.

یک جفت:صندلی چرخدار با طراحی هوا در پیت اجازه می دهد بچه ها از Waterpark Texas لذت ببرند بعدی:آیا می دانید واکرهای تاشو با چرخ چیست؟